Müteahhitlik Hizmetleri

Müteahhit inşaat sektöründe yüklenici ve aracı pozisyonundadır. İnşaatın tamamlanma sürecinde aktif bir rol oynamaktadır. Hem denetleyici hem de kontrol mekanizmasının başındadır. Müteahhidin görev ve sorumlulukları düşünüldüğünde, inşaat alanını belirlemek gelir gider mekanizmasını kontrol etmek ve inşaat sürecini yönetmek gibi konuları saymak mümkündür.

Müteahhitlik hizmetleri denildiğinde akla sadece bir yapı inşaası gelmektedir. Fakat müteahhitlik hizmetlerinin kapsamı bu kadar dar değildir. Müteahhitlik hizmetlerinin sadece bir bina yapmayla ilgili olduğunu düşünenlerin şunları göz önünde bulundurması gerekmektedir. Örneğin, inşaat alanının tespiti, inşaat malzemelerinin alınması ve işgücünün kontrolü gibi konular müteahhitlik hizmetleri kapsamında ele alınmaktadır…Referanslar Her Zaman Kaliteyi Öne Çıkarır...

Son dönemlerin güncel konularından biri olan kentsel dönüşümde müteahhitlik hizmetleri de ön plana çıkmıştır. Doğru adımlar atmak için en iyi müteahhitlik hizmeti firması edinmenizde fayda vardır. Referanslar her zaman kaliteli öne çıkarır.Müteahhitlik hizmetlerinin kapsamı oldukça geniştir. Temelde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise inşaatın yapılacağı arsa ve arsanın yapısıdır.

Müteahhitlik hizmeti almadan önce dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Unutmamalısınız ki evinizin yapılması ve yeniden dönüştürülmesi konularında dikkatli davranmalısınız. Aksi halde ufak bir hata geri dönüşü olmayan problemlere yol açabilir. Dolayısıyla en iyi müteahhitlik hizmeti veren firmanın bulunması önemlidir. Yüklenici firma ne kadar iyi olursa alacağınız hizmet de hem hızlı hem de kaliteli olacaktır.

Müteahhitlik Hizmeti Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Bazı Noktalar

Kimi müteahhitlik hizmeti veren firmalar yeterli sermayeye, bilgi, birikim ve donanıma sahip olmadan bur hizmetleri vermeye çalışmaktadırlar. Oysa ki basit ve dar kapsamlı görülen müteahhitlik hizmeti oldukça sancılı süreçlere sahiptir. İş güvenliği ve sağlığı müteahhitlik hizmetinin en önemli parçasıdır.

İş güvenliğine dikkat etmeyen bir firma ile çalışmak sizi mutlu etmeyecektir. Öte yandan müteahhitlik hizmeti veren firmaların sahip olması gereken bazı özellikler vardır.Referans
Referansları güçlü olan müteahhitlik hizmeti veren bir firma ile çalışmak referansı olan firmalara göre çok daha iyidir. Öncesinde yapılan çalışmaları görmek sizin için yapılacak olan çalışmaya da ayna tutmaktadır.

Finansal Güç
Müteahhitlik hizmeti için gerekli olan finansal güce sahip olmak projenizi daha ivedilikle sonlandırılmanın bir yoludur. Ayrıca finansal güç desteği olmadan kaliteli bir iş çıkarılması da mümkün değildir.

İşgücüne Sahiplik
Eğer gerekli finansal güce sahipseniz uzmanlaşmış kadrolar oluşturmalı ve projelerinizi gerçekleştirmek için mimar, mühendis ve inşaat ustalarına ihtiyacınız vardır. İşgücüne sahip olmak referanslarınıza olumlu katkıda bulunur.

Tadilat Dekorasyon Teklifi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Tadilat teklifi evinizi yenilemek isteyenler için oldukça önemli bir hesap kalemidir. Evini yenilemek ve modern bir görünüme sahip olmak isteyenler için mutlaka bir masraf listesi çıkacaktır. Önemli olan sizin için en kaliteli işi bütçenize uygun şekilde yapacak dekorasyon firması ile çalışabilmektir. İç mimarlık ve dekorasyon firmaları yapacakları iş konusunda müşteriye ayrıntılı şekilde bilgi vermek durumundadır. Tadilat çalışması için anlaşma yapacağınız firmada profesyonel bir çalışma geçmişi aramanız önemlidir. İşin başarılı şekilde zamanında teslimi için bu oldukça önemli bir husustur. Ancak bu tecrübe elbette fiyat teklifi içerisinde fark olarak yansıyacaktır. Diğer firmalara oranla yaptığı kaliteli çalışmanın hakkını talep edecek firmaları sektörde yeni olan firmaların teklifleri ile karşılaşmamak da fayda vardır. Mutlaka verilen fiyat teklifini ayrıntılı şekilde incelemeniz gereklidir. Tadilat teklifi örneği aldığınız her firmanın kullanacağı malzemeden, malzemenin markasına, referans çalışmalarını da dahil iyice incelemek ve verilen fiyatı doğru okumak gereklidir.

Tadilat Teklifi Kaç Gün Sürer

Tadilat yapmaya karar verdiniz ancak bütçenizi de kontrol etmeniz gerekli…Yapmanız gereken önemli çalışmalardan birisi çeşitli iç mimarlık firmalarından fiyat teklifi almaktır. Peki fiyat teklifini aldıktan sonra ne yapmak gereklidir? İlk yapmanız gereken tadilat teklifi örneği olan firmaların sunduğu seçenekleri karşılaştırmaktır. Yani firmalar size fiyat verir ancak iş kalemleri aynı mıdır buna bakmak gereklidir. Eğer yapılacak işleri aynı kalemlerde belirtmişlerse mutlaka fiyat kıyası isabetli olacaktır.

Tadilat teklifi kaç gün sürer sorusunun cevabı sözleşmede yerini alsa da siz yine de firmadan sözlü bilgi almayı da ihmal etmeyiniz. Her firma verilen teklif süresini belirli bir günle sınırlı tutar. Bu durum hem müşterinin karar vermesini hızlandırır hem de o günün şartlarına göre verilen teklifin isabetli olmasını sağlar. Dövizin her gün yükseldiği son dönemlerde bir malzeme için verilen fiyatı ikinci gün verilemez olduğu günler olmaktadır. Fiyat belirten iş için öngörülen süre ne ise o süre boyunca zarar etmeyecek şekilde sunum yapılır. Kişi teklifi aldıktan daha sonra gittiğinde aldığı fiyat katlanmış olabilir. Bu sebeple her dekorasyon ve tadilat şirketi sözleşme sonunda tarih aralığı belirtir. Bu belirtilen sürede sunulan teklifi kabul edenler için hızlı şekilde çalışmaya geçileceği belirtilir. Ancak süresini geçen tekliflerde malzeme ve işçilik fiyatları mutlaka değişmiş ve hatta ciddi fiyat farkına da uğramış olabilecektir. Siz de Irmak Yapı Dekorasyon & İç Mimarlık ile şeffaf tadilat teklifi görüşmesi yapabilir, kendiniz için en başarılı seçimi yapmak üzere bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Tadilat Dekorasyon İşleri Yaptıran Müşteri Uyarı Bildirisi

Anahtar teslim tadilat ve daire tadilatı işlemleri için müşterilerin genel olarak sorun yaşadıkları çok ciddi konular vardır. Özellikle bazı tadilat firmalarının yaptıkları anlaşmalarda ev sahipleri için büyük mağduriyetler yaşattığı aşikardır. Irmak Yapı Dekorasyon & İç Mimarlık, Son dönemlerde müşterilerden gelen şikayetleri değerlendirmeye alarak piyasada ortaya çıkan güven sorununu araştırdı. Tadilat ve dekorasyon firması olarak müşterilerimizin genel anlamda yaşadığı sorunları bir çerçevede toparladık ve aslında birçoğunda ortak sorunlar yaşadığını gördük. İşte karşımıza çıkan en ciddi sorunlar silsilesi şu şekilde;

Tadilat Sözleşmesi Asla İhmal Edilmemeli!
Firmamıza tadilat işi için başvuran kişilerin birçoğu aslında yarım kalan işlerinin tamamlanması için bize gelmekte. Karşımıza çıkan bu tablo gerçekten çok üzücü ve piyasada insanların ne kadar kolay dolandırılabildiğini gösteriyor.

Peki, evini yenilemek isteyenler ne yapmalı? Hangi konulara dikkat etmeli?

İşte burada bütün herkese ilk tavsiyemiz öncelikli işiniz ile beraber paranızı garantiye alın. Bunu da ancak ve ancak yazılır bir tadilat sözleşmesi ile yapabilirsiniz. Bunu da asla unutmayın. Resmi makamlarca geçerliliği olan, içerisinde yapılacak işin bütün detayları yazan, firma bilgileri olan, imzalı ve kaşeli tam bir resmi form olması gerekmektedir. Yaşanan sorunlarda tarafları bağlayıcı kuralların olması gerekmektedir. Söz ile ifade edilen, anlaşılan tutarlar zaman içerisinde “ aslında ben böyle demiştim, yok bir yanlış anlama var…” gibi söylemler ile zaman içerisinde art niyetle kullanılabilir hale gelmektedir. O yüzden işini ciddiye alan bir dekorasyon firması olarak sizlere ilk ve en önemli tavsiyemiz mutlaka tadilat dekorasyon yapın ve işe bu şekilde başlayın olacaktır.